Stowarzyszenie zaprasza wszystkie osoby, które zmagają się z chorobą Parkinsona i odczuwają potrzebę kontaktu z innymi, którzy zdążyli ją już „oswoić”. Bardzo często diagnoza jakiejkolwiek choroby, a zwłaszcza długotrwałej i nieuleczalnej, powoduje, iż chory popada w stany depresyjne. Niekiedy kontakt z innymi chorymi, którzy depresję pokonali, mają bardziej pogodne nastawienie do życia, może pomóc choremu. Podobnie członkowie rodziny w Stowarzyszeniu mogą poprzez kontakt z innymi opiekunami chorych, którzy mają dłuższy staż w opiece i kontakcie z chorobą uzyskać informacje dotyczące takich doświadczeń.

 

Wyjazd do Pustkowa w maju 2020r.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną odwołany został nasz wiosenny wyjazd do Pustkowa. Nawet jeśli niektóre obostrzenia dotyczące wychodzenia z domu i podróży zostaną wycofane do tego czasu to nie możemy ryzykować naszym zdrowiem. Coraz częściej słyszy się, że wirus atakuje też układ nerwowy i osoby z chorobami neurologicznymi powinny szczególnie dbać o to by się nie zarazić. Pozostaje nam mieć nadzieję, że będziemy mogli wyjechać we wrześniu.  

 

Spotkania

Spotkania odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca (poza lipcem i sierpniem) w Domu Parafialnym przy parafii Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze ul. Chrobrego 8. Niestety, spokanie w miesiącu maju również nie odbędzie się.


zdjcie 

      W dniu 10.08.2019r. zmarł po kilkunastoletniej chorobie Jan Aleksandrowicz.

W latach 2014 - 2016 Prezes Lubuskiego Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona ich Rodzin.

Prezesem został gdy Stowarzyszeniu groziło rozwiązanie. Tchnął w nie swoją energię i zaangażowanie.

To dzięki niemu grupa naszych członków pojechała na jesienny turnus rehabilitacyjny do Przełaz.

Wydeptywał ścieżki, motywował innych do pracy na rzecz osób z chorobą Parkinsona.

Z pełnienia funkcji prezesa musiał zrezygnować z powodu pogorszenia się stanu zdrowia.

 

Żegnamy Ciebie Prezesie, Kolego.