Niedawno zakończył się nasz kolejny jesienny wyjazd do Pustkowa. Myślę, że pomimo pogody, która tym razem nas nie rozpieszczała będziemy go wspominać z sentymentem. Nasz kolega Ryszard Sikorski wpadł na pomysł upamiętnienia  pobytów członków Stowarzyszenia w Pustkowie. W dniu 29.09.2019  odbyło się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy pod Bałtyckim Krzyżem Nadziei.Została ona ufundowana przez anonimowego darczyńcę.  Poświęcenia dokonał ksiądz Krzysztof Przybyło a 30.09.2019 odprawiona została msza święta w naszej intencji.Tablicę odsłoniła Maria Sikorska, osoba dzięki której nasze Stowarzyszenie istnieje. Cały czas jest dla nas wzorem do naśladowania i dowodem na to, że chorując na chorobę Parkinsona można przez długie lata pomagać innym. Dość powiedzieć, że jako jedyna zna wszystkich członków Stowarzyszenia... Marysiu kochamy Cię!                                                                                                       

 

    Jak zwykle staraliśmy się aktywnie spędzać czas. Codziennie liczna grupa stawiała się o 8.30 na gimnastykę na korcie przy ulicy Spacerowej. Oprawę muzyczną przygotował nasz kolega  Ryszard Pijanowski, on też prowadził tę naszą poranną zaprawę.

Tradycyjnie też odbyły się zajęcia z arteterapii.Tym razem realizowaliśmy projekt "Rehabilitacja w każdym wymiarze". Dzięki pomocy finansowej miasta tworzyliśmy tzw. obrazy wylewane. Mimo początkowej rezerwy efekty zaskoczyły wszystkich. Wystawa na zakończenie zakończyła się pełnym sukcesem. Nasze dzieła wzbudziły zainteresowanie i podziw oglądających. Już jesteśmy umówieni na wiosnę 2020 roku na kontynuację zajęć w technice pouringu. Dziękuję Jurkowi i Rysiowi za pomoc w przeprowadzeniu tych warsztatów.